fbpx Дитина, яка не чує. Соціальна адаптація | Слухові апарати Oticon в Україні
Світ навколо та соціальна адаптація

Добре розвинені слухові навички мають величезне значення для розвитку не тільки мовлення, а й вміння спілкуватися.

Підтримка соціальних навичок дитини

Діти з порушенням слуху зазвичай можуть нарівні спілкуватися з дітьми, які добре чують. Здатність вашої дитини розвивати соціальні навички буде залежати від її віку, ступеня втрати слуху, часу виявлення, лікування та, звісно, власної особистості.

Деякі слабочуючі діти відчувають себе обмеженими, бо не завжди в змозі вловити нюанси розмови, реплік, зауважити, що співрозмовник хоче їх уваги та правильно на це відреагувати. Ось чому потрібні правильно підібрані слухові апарати та розвинені навички спілкування. Але, важливо також, щоб люди навколо вашої дитини теж навчалися і вчилися спілкуватися з нею.

«Що це в тебе на вухах?»

Всі діти без винятку хочуть за всяку ціну бути «нормальними» членами дитячого суспільства, щоб їх приймали та поважали інші діти. Деякі, щоб бути нормально прийнятими в компанії, просто знімають слухові апарати і вдають, ніби все чують.

У своєму прагненні бути «нормальним», ваша дитина може взагалі відмовитися від слухових апаратів або носити їх тільки тоді, коли цього не бачать сторонні. Крім того, вона може соромитися просити про допомогу у школі, щоб не привертати зайвої уваги до себе та своєї проблеми.

Підростаючи, дитина починає все більше прислухатися до думки однолітків, ставлячи під сумнів слова батьків. На жаль, ми, батьки, не в змозі захистити дитину від усіх життєвих труднощів. Все, що ми можемо – це розуміти їхні почуття, запевнити їх, що все буде в порядку, та переконливо нагадувати про необхідність носити слухові апарати. Дитині простіше змиритися з необхідністю користуватися слуховими апаратами, якщо вона буде розуміти, яку величезну користь це приносить її мозку, здатності розрізняти звуки і розуміти мовлення. Все це стає можливим завдяки технології BrainHearing™.

Навчіть дитину правильно реагувати, коли хтось запитує його, що це він носить у вухах, або сміється над його слуховими апаратами. Нехай інші члени сім’ї обговорюють різні питання спілкування та соціалізації в спокійній і позитивній обстановці.

Навчіть дитину правильно відповідати на «делікатні» питання

Дитині піде на користь  спілкування з іншими користувачами.
У такій компанії він буде відчувати себе рівним, а вони зможуть поділитися власним досвідом і надати необхідну моральну підтримку. Зверніться до фахівця слуховий допомоги або знайдіть співтовариство батьків нечуючих дітей.

Познайомтесь з користувачами слухових апаратів

Підтримуйте дитину

Поощряйте ребенка

Заохочуйте дитину самостійно вирішувати ситуації, де їх порушення слуху може створювати проблеми: це мотивує їх носити слухові апарати. Навчіть її доглядати за слуховими апаратами та відстоювати свої інтереси.

«Освічуйте» оточення вашої дитини

Рассказывайте всем 

Запросіть у гості друзів вашої дитини: нехай вони задають свої запитання, а ви будете відповідати на них. Ви також можете попросити вчителя вашої дитини провести в класі урок на тему «що таке слух» або запросити до школи лікаря, який розповість дітям про порушення слуху.
Соціалізація у суспільстві

Слабочуючій дитині може бути важко брати участь в сімейних святах, спілкуватися у великих компаніях. Слухові апарати з технологією BrainHearing допоможуть дитині виявити мовлення серед шумів навколо, зосередитися на сказаному.

Слухові апарати Oticon для дітей
Завжди на зв'язку завдяки "гаджетам"

Діти та підлітки з порушеннями слуху теж хочуть користуватися усіма сучасними гаджетами, завжди бути на зв'язку - не тільки з іншими людьми, але і з оточуючим світом. Сучасні діти спілкуються з родичами і друзями по відеочату, розмовляють по мобільному телефону, слухають музику, дивляться відео, грають в ігри. Oticon ConnectLine - це система підтримки слухових апаратів, яка допоможе дітям бути на одній хвилі з ровесниками в спілкуванні, розвагах і освіті.

Дізнатися більше про систему ConnectLine